Радіофікація

Радіофікація підприємств та будинків

Монтаж фідерів радіофікації є безперечно важливим та складним процесом, тому потребує кваліфікованого підходу та виконання робіт згідно з затвердженими стандартами. Неправильне встановлення фідеру радіофікації зазвичай призводить до погіршення сигналу та виникнення наведень у телефонних, домофонних та інших лініях, що, в свою чергу, впливає на якість зв’язку. Фідер радіофікації прокладається повітряними лініями. При прокладці кабелю фідеру по зовнішніх, внутрішніх стінах та міжповерхових перекриттях - виділяють окремий кабельний канал.

Нормально працюючий фідер симетричний та, відповідно, не є джерелом наведень. При неправильному встановленні та ізоляції фідеру радіофікації виникає асиметричність - вся фідерна мережа перетворюється на антену низькочастотного діапазону та створює ефект “радіо у телефоні”.

Асиметричність - дріт, що передає будь-який сигнал, оточує себе електромагнітним полем. Другий дріт пари, враховуючи, що струм тече в ньому в протилежному напрямку, повністю врівноважує це поле, яке створює наведення. Якщо ж один із дротів пари від’єднано або заземлено, то урівноваження не відбувається. Сигнал на такій парі створює наведення в кабелі, і навпаки будь-яке наведення проникає в цю лінію. Тобто асиметрія впливає на захищеність мережі від наведень, а також на її вплив на інші мережі.

Реалізація мережі радіофікації об’єктів виконується двожильним мідним кабелем в заземленому металорукаві. Без металорукава монтаж виконується не більше ніж 100 см від розподільної коробки або розетки. Підключення стаціонарного гучномовця в лінію здійснюється з послідовним під’єднанням обмежувального резистора 80 +/-20 Ом, що знаходиться у абонентській розетці. Монтаж резистора також може виконуватися у розподільній коробці під підвісною стелею або закріпленій на стіні. В окремих випадках обмежувач знаходиться у розподільній шафі, що унеможливлює доступ до нього неспеціалізованого персоналу. Обмежувальний резистор запобігає короткому замиканню всієї лінії радіозв’язку у випадку виникнення несправності радіоточки, а також її самовільній доробці (наприклад, вилучення розподільного трансформатора).

З розвитком сучасних мереж відомчого мовлення існує можливість об'єднання відомчого та дротового мовлення в єдину систему - це значно зменшує витрати на побудову системи внутрішньої радіофікації та потребує додаткового узгодження.

 
© 2013 Diawest.net.ua