Система контролю доступу

Система контролю доступу

Системи контролю доступу включають у себе безліч рішень - від відокремлених (на одні двері, турнікет тощо) до розгалужених багаторівневих систем для приміщень і прохідних з множинними точками проходу. Вибір конкретної СКД залежить від завдань, які стоять перед розробниками.

Електронний кабінет - це система контролю доступу для керування одним замком.

Електронна прохідна - це система, що дозволяє організувати контроль доступу на прохідній підприємства. Система складається із турнікетів з вмонтованими контролерами, зчитувачами та програмного забезпечення.

Системи контролю доступу (СКД) — дієвий засіб від несанкціонованого проникнення сторонніх осіб на територію підприємства, а також ефективне рішення для розмежування доступу співробітників в його приміщення. Зазвичай СКД є одним з елементів інтегрованої системи безпеки, поряд із системою відеоспостереження та охоронною сигналізацією.


Особливості систем контролю і управління доступом (СКУД):
- робота в автономному режимі без постійного зв'язку з комп'ютером;
- енергонезалежне зберігання списків доступу та списків подій;
- розмежування прав доступу по приміщеннях за часом, за статусом карти;
- підтримка тижневих і змінних графіків доступу;
- постановка приміщень на системну охорону.

Дані, одержані від систем контролю доступу, в подальшому можуть бути використані в системах підвищення ефективності та з метою автоматизувати облік робочого часу.

В якості виконавчих пристроїв в системах контролю доступу використовуються турнікети, електромеханічні й електромагнітні замки.

Система контролю доступу є необхідною складовою для правильної організації виробничого процесу в офісі або на підприємстві. Її основні функції - захист від доступу сторонніх осіб, розмежування приміщень за рівнем прав доступу співробітників, розрахунок робочого часу працівників. Ідентифікація може відбуватись на основі електромагнітних карток, відбитка пальця, ключів типу «iButton» (так звані «таблетки») та ін. Ми використовуємо обладнання вітчизняного виробництва. Система такого типу реалізована нами в нашому офісі, в Музеї історії міста Києва, на підприємстві «ДП Копос УА».

 
© 2013 Diawest.net.ua